Головна Вагітна мама Спільні пологи: за та проти

Спільні пологи: за та проти

Народжувати з чоловіком чи без? Якби Ви задали подібне питання на початку 20 століття, на Вас подивилися б з подивом. Тоді пологи проходили вдома під контролем повитухи, і чоловіка відправляли подалі на кухню, де б він не чув криків породіллі. Сьогодні ситуація змінилася докорінно – в Європі чоловіки супроводжують своїх дружин на 8 з 9 пологів. В Україні поки партнерські або спільні пологи тільки починають набувати популярності.

В принципі, досить пройти флюорографію та заздалегідь обумовити факт присутності чоловіка на пологах з персоналом пологового будинку, де ви плануєте народжувати. Навіть проведення кесарева розтину не є протипоказанням. Однак існує ряд аспектів, які слід розглянути, перш ніж ви зважитеся пережити чарівний і хвилюючий процес народження Вашої дитини разом.

Чим чоловік може допомогти на пологах

Щоб чоловік зміг допомогти на пологах, він повинен активно підтримувати жінку ще на етапі вагітності. Можна разом сходити на курси з підготовки до пологів. Там досвідчені психологи та акушери-гінекологи розкажуть, як буде проходити процес пологів, дадуть рекомендації, як поводитися на кожному з етапів пологів, навчать вправам, які допоможуть легше переносити перейми і правильно виконати потуги.

Якщо чоловік заздалегідь буде ознайомлений з усіма деталями процесу, при якому він має бути присутнім, він стане вже не пасивним і розгубленим споглядальником, а активним учасником. Коротенько, під час пологів чоловік може:

• підтримувати жінку словами, підбадьорювати її

• відволікати від хворобливого процесу

• налаштовувати її, допомогти розслабитися між переймами

• може проводити простий масаж: помасажувати поперек, плечі, знову ж таки, допомогти розслабитися

Дослідження, проведені ще в 1970-х роках в Європі показали, що жінки краще переносять пологи і менше потребують знеболюючих, якщо поруч присутній чоловік. Крім того, якщо дитина зустрічається з татом відразу після народження, він набуває не тільки мікрофлори матері, а й батька. Це сприятливо позначиться на адаптації новонародженого до оточуючого його тепер світу.

Коли чоловікові краще залишитися зовні

Однак,слід пам’ятати, що всі переваги спільних пологів проявляться, тільки якщо в родині панують мир і спокій, якщо партнери емоційно близькі один до одного. Не варто думати, що якщо ви разом переживете таку хвилюючу подію, як народження дитини, то всі тріщини в побуті згладяться, а міжособистісні проблеми вирішаться. Скоріше, навпаки, ситуація може загостритися.

Французький гінеколог Мішель Одент в 2009 році опублікував дані, згідно з якими присутність чоловіка на пологах може істотно затягувати процес. За його спостереженнями, якщо чоловік при затяжних пологах покидав родовий зал за власною ініціативою, або по якомусь дорученню, це сприятливо позначалося на ході пологів, і дитина дуже швидко з’являвся на світ. Він пояснює це тим, що присутність майбутнього батька може заважати жінці розслабитися. Тим самим гальмується вироблення окситоцину – гормону, який стимулює скорочення матки.

Присутність чоловіка повинна саме заспокоювати, допомогти жінці відволіктися від хворобливих відчуттів. Відповідно, партнеру краще утриматися від будь-якої критики на адресу жінки. Навіть якщо він заздалегідь опанував всі премудрості, не варто давати вказівки в наказовому тоні, про те, наприклад, коли кричати, коли не кричати. Краще ласкаво заспокоїти. Все інше буде знаходитися в компетенції акушерки.

Звичайно, надто вразливим особистостям краще також відмовитися від спостереження за процесом пологів. За даними Європейських досліджень, деякі партнери настільки переймаються стражданнями жінки, що починають наполягати на проведенні кесарева розтину, навіть у тих випадках, коли для цього немає необхідності. Якщо чоловік заздалегідь знає, що для нього споглядання появи на світ людини рівносильно перегляду науково-фантастичного трилера, від відвідування пологового залу краще утриматися. Показано, що навіть якщо чоловік щосили намагається посміхатися, але при цьому надзвичайно схвильований, його викид адреналіну негативно позначається на стані жінки, а хвилювання стає «заразним».

Чим загрожують спільні пологи

Навіть якщо пологи з партнером пройшли успішно і гармонійно, можливі несприятливі відтерміновані ефекти, в основному психологічного плану. Деякі сім’ї стикаються з проблемами в сексуальному житті. Залишаючись хорошими друзями, і зберігаючи емоційну близькість, вони виявляють, що спільний досвід народження дитини руйнує ту таємничість, яка так важлива в стосунках.

Спостереження показали, що серед чоловіків, присутніх на пологах, післяродова депресія розвивається частіше, ніж у жінок. Народження дитини – це стрес. Однак сама природа передбачила для жінок можливості подолати його. Після пологів в організмі молодої мами істотно збільшується вміст гормонів пролактину і окситоцину. Це необхідно для грудного вигодовування. Спільна дія цих гормонів окрім стимуляції вироблення молока дарує відчуття спокою і щастя. Ніколи жінка не буває така щаслива, як після народження дитини!

У чоловіків такі природні антидепресанти відсутні, і на кілька тижнів після пологів вони можуть злягти в ліжко з загальним нездужанням або з болем у шлунку. Слід зазначити, що поняття «партнерські пологи» – дуже широке. «Партнером» також може бути Ваша мама, сестра, інша жінка, якій Ви довіряєте. У цьому разі, більшу частину негативних наслідків спільних пологів вдасться уникнути, але поруч буде рідна людина. Так що, думаючи, як народжувати, потрібно розглянути і зважити всі варіанти, вибравши той, який підходить саме Вам.

Джерело: letidor

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар