Головна Товари для дітей Взули і забули! Обираємо дитяче взуття на зиму

Взули і забули! Обираємо дитяче взуття на зиму

Взули і забули! Обираємо дитяче взуття на зиму

Діти – це постійний «броунівський рух»: вони стрибають, бігають, ковзають, ходять «куди не треба». Головне завдання батьків – забезпечити дитині максимальний комфорт і можливості для руху, навіть якщо вона прямує до найближчої калюжі…

Однією зі складових вдалого пересування вашого малюка є взуття. І воно має бути правильно обране, інакше в дорослому віці дитина може мати багато проблем зі здоров’ям, серед яких: клишоногість, артрит, сколіоз та інші супутні хвороби.

Просторе і натуральне

Головні вимоги до дитячого взуття – зручність та якість. Дорослі мають право «утискати» свої ноги вузькими носами, штучними матеріалами, високими підборами і купою інших модних забаганок. Натомість дітям, в першу чергу, має бути зручно.

Дитяче взуття має бути просторим з округлим чи квадратним носом, щоб дитина могла рухати пальцями. Тож вибирати взуття потрібно з невеличким запасом. При цьому ніжка дитина не має ковзати всередині.

Уважно огляньте матеріал, з якого виготовлені чобітки чи черевички вашої дитини. Для осені-зими матеріал верху обов’язково має бути шкіряним. Можна купувати взуття з нубуку чи замші. Однак ці матеріали не дуже практичні і потребують спеціального догляду.

Внутрішня частина взуття теж має бути виготовлена із натуральних матеріалів – текстилю, шкіри чи хутра. Це ж стосується і устілок. Допускається, щоб зимове взуття було на піврозміру-розмір більшим. Тоді між ніжкою і взуттям буде повітряний прошарок, який запобігатиме переохолодженню.

Варто відзначити, що технології вдосконалюються, і вже є взуття, виготовлене з високоякісних штучних матеріалів, яке можна прирівняти за комфортністю до взуття, виготовленого з натуральних матеріалів. Воно може навіть краще пропускати повітря і при цьому бути значно стійкішим до вологи. Однак перед тим, як купувати таке взуття, випробуйте його на собі. Купіть аналог, виготовлений із цього ж матеріалу для дорослих і походіть у ньому тиждень-два. Якщо вам комфортно, тоді можете сміливо купувати такі ж дитині.


Слово виробникам

Наталія Сухова, консультант взуттєвої торгової марки

Зимове дитяче взуття, представлене сьогодні на ринку України, умовно можна розділити на дві групи:

  • виготовлене за класичними технологіями із застосуванням шкіри й шкірозамінника зі штучним чи натуральним хутром;
  • виготовлене із застосуванням різних високотехнологічних матеріалів й технологій.

Класичне зимове взуття, без застосування високотехнологічних матеріалів і технологій виготовляється зі шкіри чи шкірозамінника з внутрішнім підкладом зі штучного чи натурального хутра. Це взуття достатньо тепле, але є ризик, що ніжки у ньому промокнуть чи зіпріють, оскільки натуральне хутро погано вентилюється. Ще одним «мінусом» такого взуття є те, що дитяче шкіряне взуття з натуральним хутром є набагато важчим за взуття із застосуванням високотехнологічних матеріалів (термо-взуття). Якщо шкіряне взуття змокне, на ньому проступає сіль, котру важко змити. Шкірозамінник при сильних морозах взагалі може потріскати і тоді ніжки малюка не застраховані від переохолодження.

Зимове взуття із застосуванням високотехнологічних матеріалів на сьогодні має ряд переваг. Зовнішній шар такого взуття виготовлений на основі мембранних тканин, які забезпечують термоефект та водонепроникність. Завдяки властивості мембранної тканини зберігати тепло, у такому взутті не застосовують товстих утеплювачів – достатньо тонкого шару штучного хутра чи вовни. Отож, воно є легшим і при цьому зберігає тепло та не промокає. Ще одним «плюсом» такого взуття є його «всесезонність» – у ньому можна ходити як восени, так і взимку, адже рекомендований температурний режим для такого взуття від 0 до -20оС.

Річ у деталях

Підошва дитячого взуття має бути достатньо твердою, дуже гнучкою, щоб не відчувати дискомфорту під час ходи, і не ковзкою. Адже діти не вбирають взуття окремо для бігу чи ходи. Вони усе роблять одночасно: бігають, стрибають, лазять по деревах. І не одразу розуміють, чим їм може загрожувати мокра плитка, крига, сніг чи пісок. Для маленьких дітей це завжди відкриття. Тож підошва має бути обов’язково рифленою врізнобіч. Добре рекомендує себе каучукова підошва, адже вона в міру еластична і, при цьому, має ефект «чіпляння» до поверхні.

Каблук у дитячому взутті має бути обов’язково. Мова йде не про класичне поняття модниць, а невеличке підвищення на рівні п’ятки, яке зменшує навантаження під час ходи. Для дітей до трьох років це підвищення складає 5-7 мм. З віком може потрохи збільшуватись. При цьому воно повинно бути широким і стійким.

Фіксація взуття на дитячій ніжці є обов’язковою. Вона забезпечується по-перше, достатньо твердим зап’ятком. По-друге – шнурівкою чи липучками, котрі дозволяють не лише міцно закріпити черевички на дитячій ніжці, але й регулювати їхню повноту. Якщо до трьох років фахівці дозволяють батькам побалувати себе зручними липучками, то пізніше наполегливо рекомендують купувати взуття зі шнурівкою. Адже дитина починає активніше рухатись, більше бігає. І дуже важливо, щоб взуття тримало форму постійно. Найкраще з цим завданням справляється, власне, шнурівка.

Ортопедичне чи профілактичне?

Лікарі-ортопеди та виробники взуття вважають, що не слід купувати дітям ортопедичне взуття без очевидної на те причини. Мовляв, все дитяче взуття має бути профілактичним і лише в окремих випадках дефекту стопи лікар рекомендує носити ортопедичне взуття. Його виготовляють на замовлення.

– Немає ортопедичного чи неортопедичного взуття, – каже Ярослав Абрагамович, приватний лікар-ортопед-протезист. – Ще у 1989 році, коли вперше потрапив до Німеччини, я відразу пішов до дитячого магазину взуття. У всьому взутті для дітей від наймолодших до 15-річного віку обов’язково були тверді поздовжні супінатори (підвищення з внутрішнього боку стопи) та твердий зап’яток висотою до 2 сантиметрів. Для здорових ніжок нормально – носити профілактичне взуття. Якщо в дитини є навіть якісь вади, то завдяки профілактичному взуттю вони автоматично виправляться.

Однак лікар бідкається, що виробники дитячого взуття часто обманюють своїх покупців заміняючи твердий супінатор на м’яку губку:

– Створюється лише видимість супінатора, а насправді під час ходи губка прогинається, і дитяча стопа може деформуватися. Тому батькам слід бути максимально уважними! – наголошує Ярослав Абрагамович. При цьому лікар додає: щойно батьки зауважать, що хода дитини стала нетиповою, потрібно негайно звернутися до дитячого ортопеда.

Ірина Залецька
листопад 2012 року


Вустами батьків

Євгена Кіхтан, мама 2-річної Ліни
Коли моїй дитині виповнився один рік, я помітила, що вона ставить п’ятки обох ніг трохи на бік. Звернулися до ортопеда. Він сказав, що дитині потрібно підбирати якісне взуття, в якому є супінатор, що фіксує стопу, і показав, які вправи потрібно робити, щоб виправити ситуацію. Ми купляємо дитині виключно якісне взуття.

Подібні статті

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар