Головна Товари для дітей На чому сплять наші діти?

На чому сплять наші діти?

На чому сплять наші діти?

Фахівці стверджують, що вдало влаштоване спальне місце дитини – це 90% гарантії правильного розвитку її опорно-рухового апарату. Тож яким має бути дитяче ліжечко та матрац?

Сон є важливою частиною життя малюка. Уві сні дітки ростуть, розвиваються, під час сну формується їхній кістяк. Ті ж діти, які погано сплять, як правило, гірше вчаться в школі, менше за інших дітей займаються спортом та швидше втомлюються.

– Турбуючись про те, скільки часу на день потрібно дитині спати, батькам слід потурбуватись і про умови для дитячого сну, – говорить лікар ортопед-травматолог Клінічної лікарні Львівської залізниці Олександр Ладний. – Діти повинні спати на жорсткій або напівжорсткій поверхні. Можливо, це не так зручно, але пом’якшення матрацу різними перинами та ковдрочками псує поставу дитини. Річ у тім, що під час сну м’язи повністю розслаблюються, і якщо положення хребта буде неправильним, виникають порушення в розвитку опорно-рухового апарату. Наприклад, якщо плечі дитини знаходяться вище за таз, то викривлюються або зміщуються хребетні м’язи. Уважно слід ставитися і до матеріалу, з якого виготовлений дитячий матрац. Першим і головним показником якості матрацу є натуральність сировини. Бажано уникати силікону та інших синтетичних речовин, оскільки вони перешкоджають диханню тіла.

Вже давно минули ті часи, коли у магазинах продавалися тільки шерстяні або ватяні матраци. Сьогодні вибір аксесуарів для здорового сну є значно ширшим. І зорієнтуватися, на якому з матраців малюкові спатиметься найкраще, дуже важко.

З пружинами?

Справжніми дивом, за твердженням виробників, є ортопедичні матраци. Вони забезпечують правильний розвиток скелету, формують гарну поставу, попереджають виникнення ряду захворювань. Ортопедичні матраци поділяються на два види: пружинні та безпружинні. Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Пружинні матраци можуть складатися із залежних та незалежних блоків. У матрацах із залежними блоками всі пружини пов’язані між собою: при тисненні на одну з них, частково прогинаються й інші. Через це ортопедичний ефект матрацу стає мінімальним.

Кращими є конструкції матраців з незалежними пружинними блоками. Кожна пружина у таких блоках міститься в окремому тканинному мішечку. При цьому діаметр кожної пружини є меншим ніж у матрацах із залежними пружинними блоками, а кількість пружин, відповідно, – більшою. Навантаження у таких матрацах розподіляється рівномірно. І ортопедичний ефект є високим. Такий матрац не провисає і не коливається під вагою. І можна не боятись, що уві сні малюк скотиться на підлогу.

Якщо у матраці з незалежними пружинними блоками використовується також покриття з латексу, такий матрац відразу стає «анатомічним», тобто здатним «підлаштовуватися» під контури тіла.

Чи без пружин?

Основною перевагою безпружинних матраців є, власне, відсутність металевих частин, а отже дитина не піддаватиметься зайвому магнітному або електростатичному впливу. Замість пружин у цих матрацах використовують різні наповнювачі. Для надання жорсткості використовують кокосову койру, для м’якості – латекс.

Латекс вважається одним з найкращих наповнювачів для матраців. Це пружний натуральний матеріал, виготовлений із каучукового дерева. Однак він є досить дорогим, тому найчастіше виробники матраців, заради здешевлення продукції, замінюють його пінополіуретаном.

Фахівці не рекомендують купляти для дітей матраци з ватяним наповнювачем. Вата – м’який і не пружний матеріали, він легко всмоктує вологу, що сприяє розвитку бактерій та швидкому руйнуванню матрацу.

Ганна Банк
травень 2012 року


Слово фахівцям

Роман Качмарик, офіційний представник закордонного виробника матраців у Львові
Коли обираєте матрац для дитини, спершу з’ясуйте: на яку вагу розрахований пружинний блок, якими мають бути ширина, глибина й довжина матрацу? Якщо матрац буде більшим за розміри ліжка, то він або не поміститься в каркас ліжка, або лежатиме не рівно, що провокуватиме викривлення хребта у дитини. Менший матрац буде з’їжджати та ковзати, що порушуватиме сон дитини. Вік та вага дитини є ще одним обов’язковим параметром при виборі матраців. Для новонароджених малюків найкращим буде жорсткий кокосовий матрац, який не має пружин. Він забезпечує правильне положення хребта відповідно до віку, а також добре вентилюється та сохне. Для дітей старших 3-х років підійде матрац середньої жорсткості з натуральним наповнювачем.
Для підсилення ортопедичного ефекту матрацу в ліжках встановлюють ортопедичні каркаси. Вони сприяють вентиляції матрацу та значно збільшують термін його експлуатації. 

Подібні статті

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар