Головна Товари для дітей Біопідгузки: «за» і «проти»

Біопідгузки: «за» і «проти»

Біопідгузки: «за» і «проти»

Коли в сім’ї з’являється малюк, то постає чи не найважливіше питання – якими підгузками користуватися? Ще 30 років тому цієї проблеми не було, бо існували лише пелюшки та марлеві підгузки. Тепер же є одноразові та багаторазові підгузки різних форм та модифікацій. А не так давно винайшли ще й біопідгузки…

Фірми, які виробляють біопідгузки, запевняють, що верхній шар їх виготовлено з натурального матеріалу (наприклад, кукурудзяного крохмалю). Мовляв, вони мають мікроскопічні пори, завдяки яким повітря вільно циркулює у підгузку. Відповідно, жодних подразнень шкіри у малюка не буде. Наповнювач також є екологічним – целюлозний, здатний захистити дитину від бактерій і грибків. А ще виробники стверджують, що біопідгузки виготовляють без використання хімічних речовин, барвників та клеїв. Та якої думки про них педіатри та матусі?

Проблеми ті самі

– Особисто я за багаторазові та справді натуральні підгузки. А біопідгузки є добрими для довкілля, екології, тому що мають властивість швидко розкладатися, а їхні залишки після утилізації є біологічно нейтральними, – каже Олена Вовчук, лікар-гомеопат, педіатр І категорії Гомеопатичного центру ім. Д. Попова (Київ). – Проте з огляду здоров’я малюка, захисту його шкіри, імунітету, ймовірність виникнення проблем залишається такою ж, як і при використанні звичайних одноразових підгузків. На жаль вони не є абсолютно безпечними.

Навіть якщо у біопідгузках використано більше натуральних матеріалів, проте синтетичні все одно присутні. Такий підгузок не можна вважати «дихаючим» на 100%, бо він затримує вологу. Відповідно «парниковий ефект», яким грішать підгузки попереднього покоління, може виникати і у дитини, яку одягають у біопідгузки. А це несе іншу небезпеку. За останніми даними науковців, «всмоктуючі трусики» збільшують ризик онкологічних захворювань, а також безпліддя. Про це свідчить досвід Європи та США, де вже виросло покоління чоловіків, яких у дитинстві одягали у підгузки.

Який вихід?

– Зараз багато українських мам, використовуючи досвід закордонних мамочок, заради здоров’я дітей відмовляються від одноразових підгузків, виготовлених на заводах, – продовжує Олена Вовчук, – і самі шиють підгузки із щільної натуральної, а тому дихаючої тканини. Або плетуть гачком чи спицями. Викройки беруть в Інтернеті. Шиють одразу кілька штук, щоб мати на заміну. У них вкладають до 10 шарів марлі або махрової тканини. Такі підгузки сьогодні доволі часто обирають «просунуті» матусі, для яких здоров’я дитини є важливішим, ніж певні незручності з пранням.

А промисловий одноразовий підгузок можна одягати дитині, якщо взимку чи в холодну погоду з нею потрібно кудись піти, або якщо немає можливості регулярно висаджувати дитину на горщик. До речі, найкращий спосіб боротьби з мокрими штанятами – це раннє привчання дитини до горщика. Робити це можна буквально з народження. Мами призвичаюються розуміти бажання малюка за його жестами, мімікою, поведінкою. Отож, коли він починає кректати чи морщитися й тужитися, матуся бере дитинку на руки й тримає її над ванночкою чи раковиною. Особливо добре вдається розуміти своїх дітей мамам із досвідом, хоча, звісно, не завжди можна вгадати…

Чим старшою є дитина, тим складніше привчити її до горщика, особливо, якщо вона довго носила одноразові підгузки. Малюку, який не бруднить трусиків, не відчуває, що він мокрий, дуже складно пояснити необхідність ходити на горщик. Сучасний 3-річний малюк подекуди легше знаходить «спільну мову» з комп’ютером, аніж з горщиком. А в США та деяких інших країнах навіть вважається нормальним, коли дитина до школи приходить у підгузку.

Ліна Кулик
березень 2012 року

Вустами батьків

Олена Шульга, мама 7-місячного Павлика
Користуватися одноразовими біопідгузками нам не сподобалось, бо вони таки промокають! Крім того, зупиняє висока вартість – 20 штук, яких вистачає лише на 3-5 днів, коштує 170 грн. А багаторазовий підгузок з тканини на липучках коштує 215 грн. плюс комплект з 10 марлевих вкладишів – 200 гривень (або з 10 махрових пелюшок – 314 грн.). Можна зекономити й пошити все самим.

Катерина Кульчицька, мама 1,5-річної Олесі

Я купила три комплекти багаторазових підгузків із непромокаючим верхнім шаром та кишенькою для вкладишів. Дуже зручно. Застібки по боках на кнопках, а не на липучках. Спочатку користувалася такими підгузками лише вдень, а зараз і вночі. Коли дитина пісяє, тканина кишеньки до тіла малюка залишається сухою, а вкладиш всмоктує рідину. Його і міняю. Вранці та ввечері усе брудне закидаю у пральну машину з дитячим порошком.

Женя Самойлова, мама 1-річного Сашка

«Памперс» – для лінивих мам. Я шкодую, що раніше не знала про багаторазові підгузки. А тепер відчуваю, коли Сашуня хоче на горщик, тому прання не так вже й багато. До того ж надихає те, що в мого сина не буде проблем зі статевими органами, а коли він виросте, точно матиме дітей, а я онуків.

Марина Куліш, мама 7-річного Олега та 2-річної Соломії

У мене двоє дітей і відповідальна робота, тому часу на прання я не маю. Коли є можливість, то купую біопідгузки, а коли немає – звичайні одноразові. Я за прогрес, який дає можливість жінці бодай трохи відпочивати. А проблем у моїх діток не було. Головне – вчасно міняти й правильно (з гігієнічної точки зору) доглядати за дітьми. 

Подібні статті

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар