Головна Без категорії Щоденник вагітної. Триместр 1-й.

Щоденник вагітної. Триместр 1-й.

Щоденник вагітної. Триместр 1-й

У кожної мами своя історія вагітності. Свої радості, труднощі, турботи… І водночас усі ми однаково беззахисні протягом цих дев’яти місяців свого життя. І шукаємо підтримки. Спеціально для «Маминого клубу» журналістка та мама Ярина Городиська погодилася вести щоденник своєї другої вагітності.

Мене звати Ярина, мені 25 років. За професією я журналіст, за покликанням – все-таки мама. 2 вересня 2011 року я отримала найцінніший на світі подарунок – синочка Тарасика. Зараз ми впевнено наближаємось до нашого дворіччя і… до народження другої дитинки! Протягом 9 місяців я охоче ділитимусь з вами найпотаємнішим – відчуттями, очікуваннями, враженнями, можливо і розчаруваннями, чи навіть шукатиму поради. Втім, сподіваюсь, мій позитивний, а інколи й негативний досвід допоможе іншим майбутнім мамам пройти легко та без труднощів цю непросту дорогу до материнства!

Червона смужка

Якщо першу вагітність ми з чоловіком планували, то друга для нас виявилась сюрпризом! Тарасику на той момент було півтора року і сестричку чи братика для нього ми думали народити через 3-4 роки. Втім, не так сталось, як планувалось. Перші підозри закрались на третій день затримки місячних. Тест на вагітність дав відповіді на всі наші питання яскраво-червоною другою смужкою. Поки Тарасик спав, ми з чоловіком годину мовчки сиділи на кухні, намагаючись все усвідомити. Одразу визрів план про двоповерхове дитяче ліжко, необхідність купувати новий візочок, оскільки старий ми вже продали… Втім, ми справді раділи.

Візит до гінеколога я не відкладала в далеку шухляду, а побігла до поліклініки з головною метою – підтвердити вагітність, в яку досі не вірилось. Звісно, більшість «бувалих» мам казали: «Це ж друга дитина, куди ти поспішаєш? Тебе зараз закидають аналізами!». Я ж про це не думала.

Встаю на облік

З досвіду першої вагітності мушу визнати: з дільничним гінекологом Аллою Яківною мені не пощастило. Так склалось, що сусідній кабінет жіночої консультації – приватна лабораторія. Відтак, пані Алла і з першою, і з другою вагітністю шукала будь-який привід, аби я завітала саме в цей кабінет і саме з її скеруванням. Звісно, за це вона отримує непоганий відсоток.

Тепер не дивує, чому після перших пологів вона знайшла у мене гнійні виділення і скерувала на… статеві інфекції. А тоді було страшно! І цього разу я стала на ті самі «граблі»: на гінекологічному кріслі мені повідомили «страшну» новину про гнійні виділення, втім, я в пориві радості через вагітність не звернула на це увагу і чемно пішла і заплатила за аналіз. Звісно, ніяких статевих інфекцій у мене, як і першого разу, не виявили.

Вагітність все ж підтвердилась і я попросила, щоб мене поставили на облік. Моя гінеколог сумнівалась, чи варто це робити так рано: плоду лише 4 тижні. На мою думку, лікарі, відмовляючи ставити на облік, просто перестраховуються, адже до 12 тижнів можливі викидні. А кому потрібна погана історія? Втім, я була впевнена: у мене все буде гаразд! У результаті з кабінету вийшла з картою вагітної і цілим стосом скерувань на аналізи.

Медогляд

Щиро кажучи, не хотілося вдруге бігати по лікарях. Особлива ноша – обхідний лист, який включає візит до ЛОРа, ендокринолога, офтальмолога, стоматолога і кабінету фізкультури вагітних. Я перебуваю на обліку в державній поліклініці, а це – довгі черги хворих людей. Лише на цей листочок я витратила два місяці. Також довелося кілька разів здавати кров з вени та сечу.

Як і при першій вагітності, мені призначили фолієву кислоту. Втім, і тут моя гінеколог вирішила заробити грошенят і дала рецепт на купівлю заморського препарату за 400 (!!!) гривень. Це при тому, що звичайна фолієва кислота харківського виробництва коштує близько 4 гривень! Якби не досвід першої вагітності, я б напевно зробила одну з найбільших дурниць цієї вагітності.

Самопочуття

За кілька тижнів я вже відчувала всі особливості першого триместру. Найважчими виявилися 6-8 тижні: нудота, запаморочення, неймовірна сонливість. Втім, усе минулося у значно легшій формі, ніж при першій вагітності. Зрозуміла, що якщо з Тарасиком мене тягнуло на квашені помідори та солодке, то зараз я готова випити чашку соєвого соусу, давати неймовірно гостру гірчицю до всіх страв і, власне, відмовитись від раніше улюблених солодощів! Що мене найбільше здивувало – обидві вагітності відбили в мене бажання пити гарячий чай.

З усіма метаморфозами в харчуванні основна моя турбота на наступні півроку – це вага. З Тарасиком я набрала сумні 20 кг. Втім, після пологів скинула одразу 15 кг і через 2 місяці ще зайвих п’ять. Втім, якщо вага наразі в межах норми, то, починаючи з 6 тижня вагітності мої груди невпинно ростуть. А ще – дуже болять.

Вночі я можу лежати лише на лівому боці. На спині або на правому боці починає нудити і паморочиться у голові. З Тарасиком спати вдавалось як на лівому, так і на правому боці.

Моя вагітність внесла і певні позитивні зрушення в наше розмірене життя з сином. Досі вкладала Тарасика спати на руках. Ця звичка ручного вкладання зберігалась і після відлучення від грудей. Коли ж дізналась, що чекаю на другу дитину, почала вкладати сина поряд на ліжку в обіймах.

Перше УЗД

І ось нарешті 12 тижнів! Перший ультразвук, перша зустріч із нашою дитинкою! Яка вона? Якої статі? Як росте? На моніторі побачила крихітне створіння з великою голівкою, ручками та ніжками. Малюк всього кілька сантиметрів зросту! Нам показали, як б’ється його серце.

Що ж до статі – це залишиться для нас таємницею до наступного ультразвуку. Найголовніше, що нам повідомили – «з малюком усе гаразд». А от зі мною – не дуже: лікар повідомила про «загрозу зриву вагітності» через «гіпертонус матки». І мене скерували до гінеколога.

Алла Яківна, промацавши живіт, запевнила, що все гаразд. А причина так званої «загрози» виявилась смішною: перед ультразвуковим обстеженням я випила забагато води, мала переповнений сечовий міхур, через що лікар-узіст і зробила хибні висновки!

Тепер залишається чекати на перші рухи мого малюка і насолоджуватись чудовим другим триместром та теплим літом!

травень 2013

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар