Головна Ростемо здорові Температура у немовля? Способи вимірювання

Температура у немовля? Способи вимірювання

Температура у немовля? Способи вимірювання

Правильно виміряти температуру тіла у малюка – не просто! Давайте розглянемо, якими термометрами це можна зробити в сучасних умовах…

Ртутний термометр – звичний для нас із дитинства. Один із найточніших, але має недоліки: потребує довгого тримання (до 10 хвилин), скло може розбитися, а всередині міститься небезпечна речовина – ртуть.

Електронний термометр – абсолютно безпечний. Та незважаючи на те, що виробники обіцяють точність вимірювання за 10-15 секунд, насправді це можливо лише при ректальному способі («в дупку»). Під пахвою термометр слід тримати щонайменше 3-5 хвилин.

Інфрачервоні термометри контактні. Ними можна вимірювати поверхню чола чи скроні, а також температуру у вушках. Температура у вушку може змінюватися залежно від глибини занурення – кілька міліметрів можуть дати різні покази. Часто буває, що температура в правому усі одна, а в лівому – геть інша. Крім того, слід зважати на те, що температура до 37,5°C у вусі вважається нормальною.

Інфрачервоні термометри безконтактні – сучасні і високоточні, прості у застосуванні, багатофункціональні. Вони дозволяють виміряти температуру у маляти за 2 секунди, не торкаючись до його тіла. Найточнішим буде результат, «зчитаний» з лівої скроні.

Безконтактним термометром можна вимірювати температуру тіла усім членам сім’ї, а також температури поверхонь (наприклад, пляшечки з дитячим харчуванням, води у ванночці) або температуру повітря у кімнаті. Діапазон вимірювання таких термометрів: від 0 до 100 градусів.

Обирати вам!

Людмила Хабовська, консультант з медичних товарів
червень 2013 року

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар