Головна Пологові будинки Львова Пологовий на Мечнікова

Пологовий на Мечнікова

Пологовий будинок на Мечнікова

Нам довелося отримати багато дозволів, щоб потрапити в середину настільки «інтимної» будівлі. Якщо ж ви вагітна пара (психологи не розділяють вагітну дружину та її чоловіка), там завжди відчинені двері.

Чистота і сучасний ремонт

У цьому пологовому майже всюди зроблений ремонт. Тільки частина останнього четвертого поверху, певні технічні приміщення та сходові клітки в очікуванні оновлення. Щодо сходових кліток, хоча вони ще без ремонту, але цілком у задовільному стані: штукатурка на голову не сиплеться, цвілі і водяних розводів на стінах немає. Під час нашої прогулянки пологовим на всіх поверхах все блищало від чистоти і санітарки всюди активно мили підлогу. Показовість хороша, але зазначу особисто від себе – там справді чисто – і перед журналістами, і без них.

Чи можна попередньо проконсультуватися?

Якщо ви заздалегідь прийшли на консультацію, щоб познайомитися з умовами, лікарем, у якого плануєте народжувати, підготовкою до пологів, для цього є спеціально відведене місце – консультаційний кабінет. Правда, у більшості випадків консультації відбуваються в оглядовому кабінеті. Там, крім розмови безпосередньо на місці, лікар може оглянути вагітну. Якщо у вас ситуація, що ось-ось або вже розпочалися перейми, вас із паспортом та обмінною картою (на останніх термінах вагітності вони завжди повинні бути з вами) чекають в акушерському приймально-оглядовому покої. Після необхідних записів та огляду вас спрямують до родильної зали.

Позитивні родильні зали

Родильне відділення знаходиться на першому поверсі. Є такі палати, в яких мама і народжує, і зразу на місці, без «переїздів», перебуває всі три дні. Також перевага цього пологового у тому, що всі його родзали (їх тут 5) – індивідуальні. Тобто, у родильній залі народжує тільки одна роділля. Тут заохочуються партнерські пологи (із чоловіком, мамою). У родзалі є спортивна драбина і м’ячик для розслаблення, таке модне і зовсім не страшне ліжко-трансформер. У залі жінка перебуває протягом усіх пологів: перейм, потуг, народження дитини. І після всього виснажливого процесу – сумісний контакт «шкіра до шкіри» з дитиною впродовж 2 годин!

Палати бувають різні

Пологовий будинок на МечніковаОпісля цих двох годин дитину разом із мамою переводять у палату. Вони у цьому пологовому будинку є двох типів. На першому поверсі є палати сімейного типу. Це саме ті палати, про які всі мріють, але в які не так просто потрапити, бо їх лише 4, а породіль щодня буває 10-20. Переваги цих палат в тому, що вони одномісні, з кімнатою гігієни, максимально наближені до домашнього комфорту. Там є ліжко для мами, ліжечко-візочок для немовлятка і диванчик для партнера, який цілодобово може перебувати поруч зі своїми рідними. Це може бути, як «щойно спечений» татусь, так і мама породіллі або сестра. Навіть коли стомлений після пологів татко йде відсипатися, на допомогу матусі може прийти свекруха чи мама.

Також у цих палатах є вмивальник, сповівальний столик, різні шафки, холодильник, мікрохвильова піч, чайник. Приємною деталлю є колір стін у кожній із палат: рожевий, бузковий, жовтий (мабуть, персонал породіль розрізняє між собою за кольорами, а не номерами палат – звучить веселіше: мама із бузкової палати).

Попри всі переваги цих палат сімейного типу, їх на всіх бажаючих не вистачає. На третьому поверсі розміщені палати спільного перебування матері та дитини, також усі з ремонтом. Відділення розраховане на 30 неонаталогічних ліжок і має в своєму складі кабінет профілактичних щеплень, маніпуляційну. Кожна із палат двомісна. Саме в такій палаті я перебувала з синочком. Зручне ліжко із новим грубим комфортним матрацом. Матрац обтягнений цератою, тобто в нього не просочуються виділення. Також у палаті для кожного є: ліжечко-візочок для немовлятка, сповівальний столик, тумба для індивідуальних речей і, важливо, – два умивальники і два сміттєві кошики, які випорожняють двічі на день. Чистенько прибирають і провітрюють санітарки щоранку (вікна «євро», так що легко регулювати щілину для провітрювання – протягів немає).

Додаткові речі для комфорту

Пологовий будинок на МечніковаНа коридорі є холодильник, мікрохвильова піч, електрочайник. Користуватися ними можна скільки і як завгодно – ніхто не слідкує і не гримає, що ти там щось не так робиш. Приємно, що за цих півроку такий самий комплект поставили у другому крилі приміщення, щоб матусі не ходили 10 зайвих кроків. Своєрідним «мінусом» цих палат є те, що санвузол є на коридорі. Взагалі, медперсонал трохи здивовано сприйняв бажання сфотографувати санвузол, але вони можуть ним пишатися, як би це смішно не звучало. Для персоналу і пацієнтів є окремі туалети. Дві душові кабіни із шторками та вішачками і з цілодобово гарячою водою (встановлено бойлер). Може бути черга зранку десь о 9 год., але спокійно можна помитися, якщо піти на годинку раніше-пізніше. Приємно вражена, що ці душові відремонтували, замінили все, хоча і попередні були ще відносно пристойними.

У цьому відділенні приділяють велику увагу навчанню мам та членів сімей догляду за немовлям, грудному вигодовуванню, дотриманню «теплого» ланцюга, пропагуванню профілактичних щеплень. Якщо з дитиною і мамою все гаразд, то на 4 день їх випишуть додому.

Максимальна турбота про маму і дитинку

На другому поверсі розташоване відділення патології вагітності. Звісно, нікому не бажаємо туди потрапити, але якщо є потреба, то краще поберегти себе і дитину, перебуваючи під постійним наглядом лікарів. Палати 2-4-місні, затишні та комфортні.

Четвертий поверх призначено для ускладнених пологів (підвищений тиск у вагітної, обвиття дитини пуповиною тощо). Хоча іноді туди можна потрапити і без ускладнень, якщо, наприклад, заняті всі родзали на першому поверсі. Саме тут роблять планові кесареві розтини. Продумано все до найдрібніших деталей, навіть спеціально найближче до ліфта перенесли операційну. У самій операційній тільки три місяці тому закінчили ремонт, вона оснащена найсучаснішою апаратурою. Всі родзали тут також індивідуальні.

Упродовж усієї екскурсії в різних місцях на вікнах нам зустрічався кумедний лелека із згортком у дзьобі. Зі згортка щасливо усміхалося малятко. На власному досвіді переконалася, що тут намагаються зробити все для того, щоб задоволено посміхалися малятко і його батьки.

Віра Шпирка
березень 2011 року

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар