Головна Мамині університети Дід Мороз чи Санта? Або хтось інший?

Дід Мороз чи Санта? Або хтось інший?

Ти щойно пояснила дитині, хто такий Дід Мороз, а він уже ставить запитання: «А хто ж такий Санта Клаус?». Новорічних чарівників так багато, більше, ніж ти могла собі уявити. Хто ж приходить до дітей під Новий Рік у різних країнах?

Гноми в Ісландії

gnomy

У далекій північній Ісландії дівчат вітають тринадцятеро гномів, які славляться своїми пустотливими витівками. Вони можуть накоїти що-небудь у будинку, вкрасти їжу зі столу, влаштувати безлад, але, крім цього,  залишають дітворі подарунки. Разом з різдвяним Котом, хорошим діткам щодня в черевик або шкарпетку кладуть по маленькому подарунку. Святковий парад триває від Нового Року і далі, в продовж тринадцятьох днів. Поганим ж дітям кладуть у шкарпетку картоплю.

Скандинавські чародії

822a344c5b71t

Томте чи інакше Ніссе – це колись добрі гноми, які після настання християнства, набули більш людської подоби і тепер зовні схожі на Санта Клауса. Вони виступають охоронцями будинків, несуть щастя, затишок і подарунки в будинки скандинавських жителів. Згідно з легендою, вони живуть в лісі і пробираються в будинок через димар. У новорічну ніч батько, як правило, переодягається в цього персонажа і приносить подарунки в будинок.

Немовля Христос в Австрії, регіонах Німеччини, Італії та Бразилії

rizdvo5

Немовля Христос зазвичай зображується як маленька, свята дитина зі світлим волоссям і крилами янгола. Вплив і популярність Немовляти Христа в якості єдиної фігури свята зменшилася із зростанням популярності Санта-Клауса, але все ж ще має місце в основних католицьких регіонах Південної і Центральної Америки. Особлива риса Немовляти Христа в тому, що його, на відміну від інших персонажів, нібито ніхто ніколи не бачив.

Гірська людина – Німеччина, Аргентина, США (штат Пенсільванія)

Белснікель – це гірська людина з хутряним покриттям всього тіла, який також іноді надягає маску з довгим язиком. Часто є провідником Санти або ж зображується як окремий персонаж. Але, на відміну від Санти, який є улюбленцем дітей, Бельснікель працює як попередження для «поганих» дітей, і його, як правило, бояться. Проте, він все одно приносить подарунки: хорошим дітям – цукерки, а поганим – вугілля.

Відьма замість Санти!

відьма Бефана

Відьма Бефана має схожий «стиль» діяльності як наш Дід Мороз, однак зовсім інша за зовнішнім виглядом. Бефану описують як свого роду жінку, яка дала їжу і дах для трьох мудреців, коли вони були в дорозі, щоб відвідати немовляти Ісуса.

Як багато традиційних відьом, Бефана зображується як стара відьма на мітлі, одягнена в чорну шаль і з мішком з подарунками за спиною. Вона нібито не любить бути на видноті, і каже всім, що вдарить будь-яку дитину, що шпигуватиме за нею. Це, без сумніву, розумний спосіб тримати малюків у ліжку, а батькам організувати подарунки вночі.

Батько Різдво в Англії, Франції, Іспанії, Португалії

2332237_смешные-cartoon-лицах-иконка-отец-Рождества

Батько Різдво – це праобраз сучасного Санти, це веселий старий, одягнений в зелений халат. У той же час він не розглядається як  персонаж, що приносить подарунки, а виступає духом добрих звісток і радощів різдвяного сезону. Це втілення прославив Чарльз Діккенс в його «Різдвяній пісні». Але з часом, і цей персонаж, став приносити подарунки дітям.

Веселих свят! Життя прекрасне і різноманітне! Звеселяйте дітей і несіть «дух» Нового Року та Різдва в свій будинок!

Підготувала, Тіна Гордієнко.

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар