Головна Краса неземна Чиста шкіра – мрія здійсненна!

Чиста шкіра – мрія здійсненна!

Чиста шкіра

Підлітковий вік вже давно минув, а прищі продовжують з’являтися, і, зазвичай, у найнебажаніший час? Не біда, з ними можна впоратися.

Якщо шкіра щільна, якщо за нею погано доглядати, протоки сальних залоз можуть закупоритись сумішшю надмірно густого секрету, злущеного епітелію, елементарного бруду та неправильно підібраної косметики. Спочатку ми цього не помічаємо, але поступово під цим «корком» в розширених протоках сальної залози накопичується велика кількість секрету, під дією атмосферного кисню він окислюється і стає чорним – утворюється комедон. Якщо закупорка відбулась на великій глибині, вміст залози не окислюється і ми бачимо білі цятки. Поки що це тільки косметичний дефект, але якщо не вжити правильних заходів, або пробувати самостійно видавити комедони, процес піде далі. Шкіра навколо сальної залози запалюється, набрякає та болить – це фаза папули. Тут самостійне або неправильне втручання може принести лише шкоду. Далі сальна залоза нагноюється, і ми бачимо болючий гнійничок – прищик, який по-науковому називається акне.

Як позбутись акне? Процес лікування можна умовно розділити на три основних етапи: очищення, лікування, захист. Проте більшість жінок чинить за іншими принципами: «очистити, тонізувати, зволожити». Всім зрозуміло, що потрібно очищати обличчя двічі на день, але не варто зловживати тоніками, бо це може призвести до ще більшого подразнення шкіри, схильної до акне. Тоніки не «звужують пори» і не «оптимізують рН шкіри». У кращому випадку, вони допоможуть видалити залишки макіяжу, в гіршому – приведуть до подразнення шкіри.

Зволожуючі креми при акне можна використовувати тільки в окремих випадках – якщо це вам порекомендував лікар. Досить часто використання зволожуючих кремів в денний час може призвести до блокування пор і погіршення стану.

Для очищення краще використовувати водорозчинні засоби, що не містять мила, алкоголю та абразивів. Не слід також використовувати вологих серветок та жирних засобів для вмивання – вони недостатньо ефективні.

Обов’язковим є використання засобів, що захищають від ультрафіолетових променів, оскільки деякі методики й препарати для лікування акне збільшують чутливість шкіри до ультрафіолету. Крім того, рубчики, що залишаються після акне, є чутливими до дії сонячних променів.

Ще одна стандартна помилка – замасковувати «потворні прищі» тональним кремом. Цього робити не слід, тональний крем заблокує пори і прищів стане ще більше. Легка основа для макіяжу, на неолійній основі не замаскує повністю всіх прищів, але зробить тон шкіри більш рівномірним. Також можна вирівняти тон використанням пудри на мінеральній основі. У такий спосіб ви теж уникнете блокування пор.

Оксана Ілечко, майстер міжнародного класу, засновниця власної «Авторської школи стилю та візажу»
травень 2012 року

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар