Головна Калейдоскоп подій Дитячий форум видавців у Львові

Дитячий форум видавців у Львові

Цього року під час 22-го Форуму видавців, що проходитиме у Львові 10-13 вересня, вперше відбудеться Дитячий Форум. Понад 400 заходів для дітей та батьків відбудуться у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького та у Державному природознавчому музеї. 

На Дитячому форумі будуть заходи пов’язані не тільки з літературою та книжками, а й мистецтвом, наукою, музикою, театром, екологією, мандрами, заплановано майстер-класи з танців, рукоділля, а також ігри та розваги, спорт і не менш цікаву програму для батьків.

Мета акцій – залучити дітей до різноманітної розвиваючої діяльності та активного відпочинку через читання, творчість, наукову діяльність, винахідництво.

 У програмі Дитячого Форуму:

Велика гра: «Стань Супергероєм»!

Учасниками гри можуть стати діти від 6-ти років, які пройшовши завдання в кожному із восьми просторів Дитячого Форуму, отримують суперсили.

Ці суперсили необхідні для того, щоб повернути колір на мапу веселої та гамірної країни Дитячого Форуму, який на передодні свята стер морок!

Кожен учасник гри отримує свій путівник по країні, а виконавши завдання отримує наліпку із зображенням суперсил, які і допоможуть стати Супергероєм.

Музейно-видавничий квест

Це пізнавальна гра, у якій беруть участь музеї та дитячі видавництва. Квест буде діяти на території Національного музею у Львові імені А. Шептицького: усі музеї-учасники розташуються у двох залах, а видавництва – у холі цього музею.

Проте, деякі завдання треба буде спеціально шукати в екпозиції НМЛ імені А. Шептицького та серед експонатів сусіднього Державного природознавчого музею.

Розроблено два квестові маршрути для двох вікових категорій дітей: 6-9 років та 10-13 років. Кожен квест має спільну для всіх учасників тему – для молодших дітей цією темою є «Книга», для старших – «Мандри».

Під час квесту діти дізнаються про найдавніші книги, з’ясують, чому документ, який знайшли в Тустані, розсипався в руках дослідників, як називаються мандри артистів, що таке екслібрис і як його виготовити самому, який святий опікувався мандрівниками, здійснити книжкові подорожі у просторі і часі і ще дізнаються безліч усього цікавого. Координатор квесту – Софія Рябчук.

Літературна програма

На Дитячий Форум завітає багато відомих письменників та ілюстраторів, не тільки українських, а й іноземних. Вони спілкуватимуться із відвідувачами Дитячого Форуму на зустрічах, автограф-сесіях і творчих майстернях.

Зокрема з Франції приїде Франсуаза Барб-Ґалль, відома мистецтвознавець, авторка книги «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Мартін Содомка, знаменитий чеський ілюстратор та письменник презентуватиме український переклад своєї книги «Як змайструвати літак», яка вийшла у Видавництві Старого Лева.

У Дитячому Форумі також візьмуть участь й інші автори Видавництва Старого Лева: Дзвінка Матіяш та Наталка Малетич, творча майстерня «Аґрафка», Оксна Кротюк та Богдан Поліщук, Мар’яна Савка, Тарас та Мар’яна Прохасько, Галина Вдовиченко та Наталка Гайда.

Видавництво «Фонтан казок» організовує на Дитячому Форумі презентації своїх їхніми творцями. У програмі: «Раз-два-три-цератопс», малюємо і ліпимо динозаврів разом із художницею Н. Каламєєць, повісті С. Пантюка «Вінчі й Едісон»,  осінній майстер-клас від художниці Олі Кваші, оповідання О. Куценко «Печені яблука» – робота з кольорами, «Що твориться в нашій квартирі, доки ми на Форумі» та динозаврячий квест.

 Книжка від зірки

Акція буде відбуватися  щодня за участі зірок мистецтва, шоу-бізнесу та спорту. Разом із дітьми зірки читатимуть улюблені книжки, розкриють їм таємниці власного успіху, фотографуватимуться, будуть проводити експрес-конкурси на знання літератури.

Науково-пізнавальні заходи та винахідництво

Для дітей різних вікових категорій покажуть видовищні наукові експерименти та проведуть майстер-класи, інтерактивні лабораторні практикуми, стендові покази.

 Усі ці заходи спрямовані на зацікавлення дітей у науковій діяльності, винахідництві та технічній творчості незалежно від віку.

Фізика, хімія, електроніка, програмування, роботехніка, моделювання, ресурсозбереження – у програмі цієї секції. Учасниики: Мала академія наук, ТС Винахідник, Львівський обл.. центр науково-технічної творчості, інтерактивний музей Таємна аптека, Весела наука «Львів» та інші.

Мистецькі та рукодільні майстер-класи

Діти мають можливість відвідати понад 130 найрізноманітніших майстер-класів – з акторської майстерності, малювання, витинання, кулінарії,  музики та співу, фото, танців, телевізійної журналістики для дітей, ілюстрації, пісочної анімації та інсталяції, малювання по воді. Серед майстрів – Ірина Бердаль-Шевчик, Наталія.

Студія пісочної анімації та творчого розвитку «Планета мрій» презентуватиме майстер-клас із малювання по воді, пісочну анімацію та інсталяцію. M-Dates організовує музичні зустрічі для малюків та їхніх батьків.

Дитячий театр «Золотий Клуб’Ок» (до речі, актори цього театру знялись у ролику Дитячого Форуму) запрошує на майстер-клас, свої заходи буде проводити також театр «І люди, і ляльки», Телевізійний центр «Кадрики», Назар Савко та музична студія «Джерело». А танцювальні заняття проведе Вадим Лященко, фіналіст 1 сезону проекту «Танцюють всі».

Створення мультфільмів

Анімаційна студія «Primus Animation» з Києва покаже діткам як твориться мультфільм, художники продемонструють не лише  процес ліплення, а й техніку створення одного із пластилінових мультфільмів студії, і всі бажаючі зможуть долучитися до такого незвичайного процесу. На Вас чекає і майстер-клас від «Кузні мультиплікаторів» – «Як створити мультфільм».

Лекції та тренінги для батьків

Поки діти насолоджуються дозвіллям, батьки матимуть нагоду відвідати лекції та тренінги, які проведуть професійні психологи. «Агресія. Норма чи відхилення»?, «Як створювати цілющі історії для дітей» від практичного психолога І. Шаран, «Адаптація дитини до дитячого садка» від В. Василевської,  «Виховання казкою. Створюємо казку разом» від М. Гоянюк, бесіда від леді-клуб «Ладні коліжанки»: тайм-менеджмент корисної мами від «Мацьопи» та багато інших цікавих заходів у цій програмі.

Велика програма від Простору Української дитячої книги «БараБука»

Наші постійні партнери «БараБука» готують знову чимало цікавинок для дітей, ло прикладу лотерею-сюрприз, яку вон проведуть спільно з провідними видавцями: кожен може виграти книжку. Будуть поетичні читання від Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Оксани Кротюк, а ще турнір мистецько-пізнавальних ігор із художніми картами видавництва «Дух і Літера», книжкові змагання для всієї родини, родинна майстерка «Перша книжка без батьків», розіграш подарунків. У цій програмі також майстерка для батьків від письменника-фантаста Володимира Арєнєва «Як професійно розповісти казку на ніч, щоб малюк заснув не від нудьги» та інші.

Створення гігантської книжки LEGO

Відвідувачі Дитячого Форуму спільно з технічною студією «Винахідник» будуть складати величезну книжку з LEGO.

Розвиваючі заняття для дошкільнят

Від Львівських центрів дитячого розвитку буде  йога для дітей разом з батьками, фітнес на батуті, міні-диско, танці, музично-театральні дійства, читання казок, математика, англійська мова, логіка, класика для карапузів, активні ігри та розваги.

Велика Еко та Пластова програми

Побудова таборових споруд за допомогою палиць та линви, в’язання вузлів, розпалювання вогню з 3-х сірників та побудова модельок ватр, співи та ігри. Еко-естафета «То-Ся не посортує смітя правильно і швидко!», «Ековікторина», «Екорозмальовки», «Ековалізки».

Дитячий Форум – це свято уяви, вигадки, вмінь, знань, випадковостей та закономірностей. Чудова нагода зарядитися творчою енергією на весь навчальний рік, вибрати книги і заняття до душі.

Вартість одноденного квитка для дитини – 20 грн (*вхід для дорослих – безкоштовний)
Спеціальна пропозиція для відвідувачів Дитячого Форуму:
1-й день відвідування – 20 грн
2-й день відвідування – 10 грн
3-й і 4-й – безкоштовні!
Для дітей з багатодітних сімей, з особливими потребами, сиріт, учасників АТО вхід на Дитячий Форум – безкоштовний!

З повною програмою 22-го Форуму видавців у Львові можна ознайомитися на сайті Форуму.

Прес-центр Форуму видавців
вересень 2015

1 КОМЕНТАР

  1. Как здорово! Вот бы такое мероприятие и у нас в городе проходило – мы бы с удовольствие пошли 🙂

Залиште коментар