Головна Гість Маминого клубу Віктор Павлік: «Діти – це стимул до самовдосконалення»

Віктор Павлік: «Діти – це стимул до самовдосконалення»

До «Маминого клубу» завітав романтик української естради та енерджайзер по життю – Віктор Павлік. В його житті було три весілля. В результаті народилося троє дітей. А нещодавно – і двоє онуків… Наша розмова про стосунки чоловіка та жінки, про любов, про дітей, про речі, які насправді мають значення у житті.

Ви стали батьком у 18 років – від першої дружини народився син Олександр. Вже через 3 роки – друга дружина народила Вам доньку Христину… З висоти сьогоднішніх днів як вважаєте, були тоді готовим до батьківства? І чи впливає вік на рівень відповідальності перед дітьми?

 Я гадаю, що не дуже був тоді готовий до батьківства. Вік все ж таки має значення. Я відчував себе вільною людиною у своєму розумінні, жив емоційно, не сперечався зі своїми бажаннями, мав всередині багато любові до життя. Наразі я щасливий, що мої діти виросли гідними людьми. Саша і Христина мають вже свої сім’ї і своїх дітей Давида та Вадима. Ми одна родина, любимо один одного, і це головне. Це моє багатство.

pavlik03_zSashaiDavid

Із сином Олександром та внуком Давідом

На Вашу думку, яке значення у вихованні дитини має батько?

 В одному фільмі почув, як жіночка емоційно казала: «Батько – це ж так важливо, це ж півсвіту для дитини». Батька ніколи і ніким на заміниш. Коли є батьківська любов, увага, тепло, дитина почувається захищеною, сильною. І навіть якщо у чоловіка з жінкою стосунки не складаються, діти – понад усе, вони повинні завжди жити в любові. Не можу бачити, як десь на вулиці на дитину кричать, тиснуть, не дай Бог, б’ють. Я є прибічником діалогу.

Вашому старшому сину Олександру вже за 30, а молодшому Павлові тільки 15. Як відчуваєте, з віком змінюється ставлення до дітей?

 З віком ставлення змінюється. І це не означає, що ти менше чи більше любиш дитину, ти просто більше прожив і, слава Богу, став більше розуміти, цінності змінилися. Знаєте, як кажуть: не треба повчати дітей, будьте для них прикладом. І коли ти насправді усвідомлюєш, що ти є прикладом, що від тебе в певній мірі залежить характер твоєї дитини, тоді маєш стимул до самовдосконалення.

Із донькою Христиною та внуком Вадимом

Із донькою Христиною та внуком Вадимом

Чи впливають діти на Вашу творчість?

 Діти впливають взагалі на мене. Вони головна частина життя. І моя робота є для них так само важливою і цікавою. Ми можемо обговорювати якісь творчі моменти, особливо із Сашком. Іноді буває, що ми з ним разом беремо участь в одних концертах. І коли Саша каже: «О, тато, класна пісня, не чув раніше»,  мені приємно. Діти ходять на мої концерти, і я тішуся тим, що відчуваю в залі рідні серця.

Ваш син Олександр пішов Вашими стопами. Можете порадити сучасним батькам, як виростити артиста?

 Артиста не вирощують. Бог сам керує. Можу тільки порадити, якщо батьки розгледіли талант в дитині, варто створити умови для розвитку і спостерігати, скеровувати, якщо буде необхідно. Тобто дати дитині шанс.

Ваша теперішня дружина є молодшою за Вас. А у Вашого сина Олександра навпаки, дружина є старшою за нього на 10 років. На Вашу думку, чи має значення різниця у віці в стосунках між чоловіком та жінкою?

 У нас із дружиною невелика різниця у віці, у Саші так, більша. Взагалі-то я думаю, що має значення душа. На якому вона рівні, чи зустрілися рідні душі. І якщо це насправді так, ніхто і ніщо не змінить цього, і люди пройдуть пліч-о-пліч все життя. Тому бажаю всім родинам жити в злагоді, в любові та терпінні.

Із коханою дружиною Ларисою

Із коханою дружиною Ларисою

У Вас вже народилося двоє онуків! Як то бути дідом?

 Дідом бути класно! Ти кожен раз згадуєш з чого ти починав. І коли знов бачиш перші кроки маленької людини, усвідомлюєш, що насправді є важливим, а без чого можна й обійтися. Перестаєш бути таким поважним, вічно зайнятим, а розумієш, що ось воно щастя: просто треба вміти посміхатися щиро від душі без спеціальної на це причини, просто вірити людям, дихати свіжим повітрям і любити рідних. Даві 4,8 рочків, і він називає мене: «Дідо». Він дуже любить свого тата, весь час його хвалить, каже: «Тато, молодець». Вадим же у нас ще малий, йому лише один рік. Це така сонячна дитина – весь час посміхається. А мама Христина називає його «Щастячком».

pavlik05_zLarysaiPavlo

Теперішня сім’я Віктора Павліка: дружина Лариса та син Павло

Одним із Ваших захоплень є кулінарія. Якийсь час навіть вели кулінарну телепрограму. А що у Вашому виконанні найбільше любить куштувати син Павло?

 Мені, в принципі, вдається смачно готувати, і я це люблю. А коли був ведучим програми «Кулінарний дует», ще й нахапався всяких модних прийомічиків. Тепер я – кулінарний чаклун (посміхається). Якось відчуваю всі необхідні для страви інгредієнти. Павло любить курячі крильця та й взагалі все, що я готую. Щоправда, на жаль, буває це зрідка, бо частіше я на виїзді, на концертах. Та коли маю вдосталь часу, обов’язково чимось порадую родину.

Поділіться з читачами «Маминого клубу» рецептом страви для сімейного застілля.

 Один із простих рецептів для ранкового застілля, сімейного сніданку. На розігріту пательню з олією кладемо шинковані болгарський перець, цибулю, помідори, можна трохи зелені, сіль, перець та трохи підсмажуємо. Потім вибиваємо яйце. Страву слід швиденько перемішати, щоб яйце було ніби зварене «всмятку». І знімаємо з вогню, щоб не пересмажити, бо буде сухе.

Ви активно пропагуєте здоровий спосіб життя. Що скажете людям, у яких ніколи «немає часу» на ранкову зарядку чи вечірню пробіжку?

 Цінуйте життя щодня, сьогодні, зараз. Дозвольте собі робити зусилля для того, щоб жити років 100! Ясно, що є доля, є провидіння, але… Доки ми тут живемо, ми так само себе будуємо.

pavlik07А ще Ви казали, що принципово відмовляєтесь зніматися в рекламі тютюну та алкоголю. Натомість, «безпринципно» згодні співати на концертах за будь-якого політика. Чи змінилася Ваша думка після цьогорічних подій?

 Мені здається, що є вагомі аргументи, коли людина робить вибір. Це довіра до кандидата, його біографія, взагалі особиста обізнаність кожного у процесах, які відбуваються. Я думаю, що люди голосують саме спираючись на ці факти. Після подій цього року я бажаю нам усім робити вибір обізнано і не шукати винних. Я бажаю нам усім змін, які почнуться всередині кожного з нас і неминуче призведуть до змін в країні. Нехай Бог нас почує, пробачить за все і дасть нам шанс на мирне щасливе життя.
Стосовно алкоголю і тютюну. Сьогодні зранку був на пробіжці і бачив таку картину. Біжить 5 чоловік, за ними чотири, потім ще двоє, і всі вони пробігають повз чоловіка із пляшкою пива. А він, бідний, дивиться на них і, мабуть, думає: «Ви що, подуріли всі?» Я бажаю, щоб ми всі подуріли від здорового способу життя, і щоб той чоловік кинув пляшку і побіг за нами.

Світлана Рудєва, Тетяна Зякун
10 липня 2014 року

1 КОМЕНТАР

Залиште коментар