Головна Гість Маминого клубу Андріана: «Материнство робить мене щасливою»

Андріана: «Материнство робить мене щасливою»

Андріана: «Материнство робить мене щасливою»

До останнього не вірилося, що вже на другий тиждень після пологів нам вдасться зустрітися для інтерв’ю. Та Андріана з тих людей, котрі виконують свої обіцянки: вона вимоглива до себе не менше, ніж до інших. І не зважаючи на те, що новонароджений Даніель довго не відпускав маму, ніби відчуваючи, що потрібно наїстися «із запасом» (бо наша розмова справді затягнулася), ми таки зустрілися в одній із затишних львівських кав’ярень…

Поп-діва львівської естради, як називають Андріану журналісти, вже гостювала в «Маминому клубі». Тоді ми познайомилися зі сім’єю співачки: чоловіком (і за сумісництвом продюсером) Володимиром Водвудом та сином Віталіком, – та дізналися, як шоу-бізнес коригує її життя.

Приводом для нинішньої зустрічі стало повторне материнство Андріани – 17 жовтня у неї народився другий син – Володимир-Даніель!

Друга дитина вимучена

Чому другому сину обрали подвійне ім’я – Володимир-Даніель?

– Перед народженням Віталіка у чоловіка помер тато. Його звали Володимиром, і він мріяв про те, щоб внука його також назвали Володимиром, як і сина. Але коли народився Віталік – ми з чоловіком просто забули про бажання батька. З цього приводу весь час потім шкодували і ми, і чоловікова мама. Тому ми свого другого сина вирішили охрестити Володимиром, а назвати Даніелем, бо це ім’я мені дуже сподобалось, коли була вагітною. Я дуже довго вибирала ім’я, бо ж була налаштована на дівчинку.

А звідки була така впевненість?

– Ми ж планували, готувалися, проходили обстеження, вираховували дні… Тому я була впевнена, що цього разу народиться донечка. У всіх моїх родичів й знайомих стать дитини за принципом оновлення крові підтвердилася. А я – ексклюзивна (сміється).

Ви планували партнерські пологи, але Володя запізнився. Тобі бракувало його підтримки?

– Можливо, і ні. Історія повторилася один до одного, як і при народженні Віталіка – чоловік не встиг приїхати з Києва.

Коли вже народила, зрозуміла: добре, що його не було. Під час пологів я була настільки сконцентрована на процесі, що присутність близької людини, напевно би заважала, відволікала. Мені не бракувало його присутності. Зрештою, він увесь цей час був на телефоні: зі мною на пологах була майбутня кума Даніеля, вона весь час була з Володею на зв’язку. Він усе чув! Був присутній на пологах аудіозв’язком.

Ти казала, що друга вагітність далася Тобі важче за першу. Пологи також?

Андріана: «Материнство робить мене щасливою»

Фото: Олена Галазюк

– Якщо порівнювати перші та другі пологи, мені здається, що другі були болючішими. Вони були надто стрімкими. Та і вагітність надто тяжко протікала. Перший місяць, коли тільки дізналася, що вагітна, я була щасливою, усмішка не сходила з мого обличчя, хотілося кожному розповісти, що матиму дитину. А потім почалося… Спочатку два місяці безперервної нудоти, емоційне та фізичне виснаження (з крапельниць не злазила), потім нам сказали, що буде хлопчик (а ми обоє хотіли дівчинку), і я тиждень істерила з цього приводу, поки не відчула любов до другого нашого сина, нашої кровинки. А ще великий вплив на жінку мають гормони – я була такою плаксивою усю вагітність, ображалася і ревіла на кожне необережне слово чи інтонацію. Володя вже не знав, як зі мною розмовляти. Потім почалися проблеми зі шлунком, далі – печія, тонус матки, слабкість, запаморочення… Друга наша дитина, реально, є вимученою.

Під час першої вагітності я не відчувала жодної важкості. Спостерігала за іншими вагітними і дивувалася, чого вони за спини тримаються, з ноги на ногу перевалюються – чи то прикидаються, щоб їх більше жаліли. А от під час другої вагітності відчула, як це може бути важко.

Чим для Тебе є материнство?

– Це обов’язок кожної жінки і щось особливе для мене. Перший раз це було хвилювання перед невідомістю. Другий раз – все було набагато емоційніше. Коли мені вперше показали Віталіка, я взагалі не розуміла, хто це і що відбувається. Це був шок. З Даніелем було все зовсім інакше. Він ще не народився, а я за ним вже скучала: хотілося, його побачити, взяти на руки.

Материнство робить мене щасливою! Це ж щастя – знати, що на світі є людина заради якої ти живеш, якій ти потрібен.

Дуже чемна дитина

Коли Віталік був маленьким, ревнував Тебе до сцени. Як зараз? Він вже сам виходить на подіум…

– Він не любить брати участь у показах: йде тільки тому, що мама сказала. Задоволення від цього не отримує. Тому ми не хочемо його цим мучити. Не любить він ходити і на концерти, тому ми його не беремо із собою. А ще він ніколи не висловлює свого ставлення до моєї творчості.

Чим він займається крім школи?

– Йогою, плаванням, англійською. Ще, на відміну від мами, любить математику і географію. Цікавиться астрономією. Хоча навчається тільки у 4-му класі.

Ти казала, що віддали Віталіка у перший клас до звичайної школи, щоб він не виріс «мажором». Чи не пошкодували про вибір?

– Ні. Я дуже задоволена, що віддала його до цієї школи. У нас дуже добра класна керівничка. Ми задоволені її методом виховання. Для мене велике значення має людський фактор: не важливо, як навчає вчителька, важливо, щоб дитина почувала себе з нею затишно, могла поговорити про все, що хвилює. Вчителька повинна допомагати дитині, підтримувати її.

Шкільна програма зараз і без того є складною, тому віддавати дитину до якоїсь спеціалізованої «крутої» школи, я вважаю, не потрібно – у дитини повинно бути хоч трохи дитинства. У Віталіка і так цілий день зайнятий.

Яким ви уявляєте його майбутнє?

– Він каже, що хоче бути винахідником (сміється). Але час покаже. У будь-якому випадку, ми будемо з ним радитися. Важливо, щоб від роботи, яку обере, він отримував задоволення.

Яких помилок з появою другого сина хотілося б уникнути у вихованні?

– Хочеться просто більше часу приділяти другій дитині. Віталіка виховала моя мама. Ми з чоловіком були більше в роботі. Навіть був період, коли він за бабцею плакав більше, ніж за мамою. Це зачепило. Ось цієї помилки хочеться уникнути.

А щодо виховання Віталіка, не вважаю, що ми припустилися якихось помилок. Він у нас дуже добра і чемна дитина. Я таких ще не бачила. Він ніколи не вередує, як інші діти. У ньому немає агресії чи злості. Він дуже позитивний. Сподіваємося, що і другий наш син буде таким.

Не хочу бути дорослою 

У 2011-му Ти поділилася з «МК» двома найзаповітнішими мріями: дати грандіозний сольний концерт та народити донечку… З огляду на здійснене, як вважаєш, мрії здійснюються?

– Думаю, що все-таки здійснюються (сміється), попри те, що згадані ще в процесі. Напевно, потрібно ще дужче мріяти!..

Сольник я все одно зроблю. І на народження донечки надії не втрачаю – десь глибоко у душі ще є відчуття, що проект «Донечка» має шанс на здійснення.

Ти готова народити третю дитину?

– Дуже важко відмовитися від мрії… Але думати про це сьогодні, лише через два тижні після пологів, ще тяжко – надто свіжі емоцій, потрібно, щоб минув час.

А які Твої мрії вже збулися?

– Перша і найголовніша – стати співачкою. Щоправда вона збулася частково – вважаю, я не досягла всього, що можу. Якийсь життєвий фактор не спрацював, шанс, за який потрібно схопитися, не випав.

Ти відчуваєш себе нереалізованою?

– Ми обрали важкий шлях – не йти на поводу у публіки. Шоу-бізнес – занадто жорстока галузь. У ній, на жаль, не важливо, наскільки гарну пісню ти напишеш, чи наскільки крутий кліп знімеш, – за їх ротацію на радіохвилях та телеканалах все одно потрібно платити.

Ти сама пишеш для себе і музику, і тексти?

Андріана: «Материнство робить мене щасливою»

Фото: Ірина Середа

– Музику – так, а от тексти пишу рідко – звертаюся по допомогу до професійних поетів. Хоча для останнього кліпу, який знімали в Польщі, пісню «Назавжди» написала повністю я. Ще п’ять років тому. Тоді ми її не записували, бо вона суперечила моєму образу стервозної сильної жінки, котра знущається над чоловіками. Лишень зрідка виконували її з музикантами наживо. А цього року вирішили записати і зняти на неї кліп. А заразом і трохи змінити образ Андріани.

Тобто після 18 років сценічної кар’єри ми дочекалися на «ребрендінг» Андріани?

– Не знаю. Люди звикли і полюбили мене такою, як я є. Чи варто змінюватися аж настільки? Ми з чоловіком вирішили лишень додати до нашої творчості трохи позитиву. Вже записали ліричну пісню «Ти такий». На черзі ще кілька пісень (чекали поки нарешті відбудуться пологи, і мені стане легше співати). Не буде вже тої агресивної Андріани. Буде щаслива жінка, котра співає пісні про кохання, яка дарує людям щастя, хороші емоції, які всім зараз дуже потрібні.

Ти боїшся постати перед своїми шанувальниками дорослою жінкою?

– Ні-ні, я не боюся – я цього не хочу, не хочу бути дорослою жінкою. Я відчуваю себе 23-річною. І поки що хочу залишатися такою.

Чи є щось, чому хотіла би ще навчитися?

– Зараз я нічому не вчуся – перебуваю у прострації, зациклена на своїх дітях, поглинула в сімейну атмосферу. Якщо чесно, хочеться вже з неї вирватися…

Вже?!

– Ну неможливо протягом двох тижнів безвилазно сидіти вдома. Так можна і з глузду з’їхати: день у день відбувається одне і те ж, кожен наступний день схожий на попередній. Я ж хочу проживати кожен день так, ніби він останній. Тому намагаюсь навіть сидячи вдома зробити щось корисне, щоб цей день запам’ятався і відрізнявся від попереднього. Просидіти-проспати-проїсти цілий день – це не для мене.

Як підтримуєш форму?

– Я вже з нетерпінням чекаю, коли після пологів зможу «помордувати» себе спортом (сміється). Взагалі в мене така конституція, що я можу нічого спеціально не робити і не буду гладшати, хоч їстиму все, що завгодно. Але навіть худорлявій людині потрібно бути підтягнутою, мати спортивне тіло. Тому я регулярно ходжу в спортзал. А перед самою вагітністю ще пішла на йогу та затягнула туди чоловіка. Вперше за 10 років спільного життя чоловік прислухався до мене і зайнявся спортом. Скільки я його не вмовляла піти зі мною в спортзал, відмовлявся. А от на йогу пішов і на диво захопився. Займається регулярно і за рік скинув 7 кг. Щоправда, перше заняття було дуже потішним: він не міг зробити нічого, падав, як неваляшка, не міг встояти на одній нозі, спина в нього не прогиналася…

Крім спортзалу щотижня відвідую косметолога. Перерву робила тільки на час вагітності. Вважаю, що кожна жінка повинні за собою стежити, щоб залишатися якомога довше молодою. Красу легше вберегти змолоду.

Мудра жінка – хитра

Торік на презентації кліпу «НаЗовсім» Ти продемонструвала свої улюблені сукні, які сама змоделювала та пошила. Плануєш розвиватися у цьому напрямку?

– Наразі для мене це хобі, але хтозна: можливо, коли закінчу кар’єру співачки, стану дизайнером? Пошиттю одягу я ніде не вчилася. Вся моя освіта у цьому напрямку – це уроки трудового навчання в школі. В дитинстві шила нереально круті колекції для ляльок.

Шити сценічні сукні починала поступово, спостерігаючи за роботою дизайнерів та швачок. На диво, мені все легко давалося – не зіпсувала жодної тканини. І поступово мене це захопило. Зараз у моєму гардеробі вже понад 70 авторських суконь. Місця немає, де їх тримати. Чоловік радить зробити благодійний розпродаж, а я не можу – в кожній з цих суконь моя душа, вони мені дорогі. І тому я мрію про окрему гардеробну кімнату.

А шила вже сукні на замовлення?

– Були такі випадки. Взагалі я шию собі, чоловіку, сину, сестрі, дівчатам з балету. Стосовно чужих людей, пошила одній шанувальниці суконку на випускний. І ще двом фанаткам, котрі також співають, пошила сценічні костюми.

З яких інгредієнтів, на Твою думку, складається жіноча краса?

– З душевної і зовнішньої краси та вміння себе подати. Багато жінок за великі гроші купують одяг, який виглядає дешево. А потрібно вміти виглядати дорого при мінімальних витратах. Для цього потрібно мати смак.

Ще кажуть, мудра жінка – це хитра жінка. Я не маю на увазі підлу хитрість – ні, мова про позитивну хитрість задля досягнення миру в сім’ї. Знаєте, від розумних жінок чоловіки не йдуть.

Давай розставимо пріоритети у Твоєму житті: на першому місці робота?

– Ні – сім’я. Для мене втратити сім’ю було би набагато важче, ніж втратити роботу. Мене чоловік підтримує у всьому. Ми живемо однією справою. У нас робота в сім’ї і сім’я – в роботі. Все – одне ціле.

Інтерв’ю Світлани Рудєвої
листопад 2013
P.S. Поки запускався сайт, в Андріани відбулася сімейна фотосесія. Отож, ось який тепер Володимир-Даніель

Львівська співачка Андріана з сином Володимиром-Даніелем

Фото: Олена Галазюк

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар