Головна Діти Дитина екстраверт: як зрозуміти та правильно виховати

Дитина екстраверт: як зрозуміти та правильно виховати

Галасливі, рухливі, допитливі, оптимістично налаштовані – це діти-екстраверти. Такі хлопчики і дівчатка дуже товариські, легко сходяться з однолітками і дорослими людьми. Тому екстраверти не страждають від нестачі друзів. А ще їм та їхнім батькам ніколи не буває нудно. Як визначити тип особистості сина чи дочки, а потім – підібрати метод виховання? Давайте дізнаємося.

Який він, екстраверт?

78bf1494aed3ea3d1c0c94409f52310b40aaaaaa

У попередньому  матеріалі ми розбирали поведінку дитини-інтроверта. Якщо пам’ятаєте, його відрізняють спокій, мрійливість, малорухливість, прагнення перебувати на самоті. Дитина-екстраверт має зовсім протилежний набір якостей.

Ваш нащадок екстраверт, якщо:

· Йому складно всидіти на місці, хочеться постійно рухатися і щось робити;

· Він не любить тишу і самотність, прагне туди, де багато людей, навіть незнайомих;

· Постійно проявляє свої емоції. Коли йому весело – нікого не соромлячись, сміється; коли сумно – плаче, не приховуючи сліз;

· Голосно і багато говорить. Екстраверти – хороші оратори, оскільки не соромляться перебувати в центрі уваги;

· Береться за кілька справ одночасно, постійно пробує щось нове, але при цьому швидко втрачає до цього інтерес і не доводить почате до кінця;

· Любить бувати в незнайомих місцях, заводити знайомства, постійно шукає пригод;

· У вільний час на противагу читанню обере веселу командну гру у дворі;

· Здатний залишатися активним і життєрадісним протягом усього дня. Навіть до вечора у нього багато нерозтраченої енергії. Багатогодинне спілкування, заняття в школі, поїздка на дачу – все це практично не позбавляє дитину сил, він як і раніше готовий до нових подвигів;

· Любить вчитися: спілкуватися з однокласниками, педагогами, відповідати біля дошки, привертаючи до себе загальну увагу, задавати питання;

· Часто озвучує те, про що думає – промовляє думки вголос.

На думку психологів, виявити екстраверта серед дітей набагато простіше, ніж серед дорослих. При цьому фахівці відзначають, що стовідсоткових представників того чи іншого типу не буває,  в кожному з нас присутні якості як екстравертів так і інтровертів, просто одні превалюють над іншими. Це означає, що іноді у вашої емоційної та активної дитини-екстраверта можуть проявлятися особливості тихого і скромного інтроверта. Не дивуйтеся і не турбуйтеся – це нормально.

Поради тим, хто виховують екстравертівrebeok-460x291

Бути екстравертом – добре. Цю точку зору поділяє більшість. Воно й зрозуміло, адже екстраверти легко налагоджують контакти з людьми, мають невичерпний енергетичний потенціал і ведуть активне життя, отримуючи від нього задоволення. На думку психологів і соціологів, саме екстраверти багато чого домагаються в житті: стають улюбленцями шкільних вчителів, заводять безліч друзів в студентські роки, а подорослішавши – влаштовуються на престижну роботу.

Екстравертам можна позаздрити. Проте і у них бувають емоційні вигорання, проблеми в спілкуванні, навчанні та розвитку. Причина багатьох бід криється в надмірній рухливості екстравертів, невмінні зосередитися на одній справі, брати на себе відповідальність за виконання складного завдання. Екстраверти часто запальні. Деяких надто харизматичних екстравертів не сприймають серйозно. З усіма цими побічними ефектами екстравертам необхідно навчитися справлятися ще в дитинстві, щоб у дорослому житті відчувати мінімум психологічного дискомфорту.

Батьківська допомога:

· Забезпечте дитині належну фізичну активність

Діти-екстраверти в більшості своїй люблять спорт і рухливі ігри. Поцікавтеся у дитини, яку спортивну секцію вона б хотіла би відвідувати. Для домашніх ігор дівчаткам підійдуть фітнес-м’ячі, а для хлопчиків можна встановити в дверному отворі турнік.

· Дайте дитині простір для творчості

Якщо дитину не цікавлять спортивні активності, можливо, малечі захочеться займатися творчістю: малювати, в’язати, вишивати, випалювати по дереву, робити орігамі. Допоможіть синові або дочці з вибором заняття і не переживайте, якщо через якийсь час інтерес до нього послабшає. Дитина напевно знайде альтернативу хобі що наскучило.

· Подаруйте дитині можливість конструктивного спілкування

Екстраверти люблять говорити, а це означає, що вам доведеться постійно вступати з дитиною в діалог, навіть якщо ви втомилися або вас не цікавить тема обговорення. Не справляєтеся з роллю чуйного співрозмовника? Тоді не заважайте синові або дочці шукати таких у найближчому оточенні. Не осмикуйте дитини, коли вона заводить розмову з незнайомим пасажиром в громадському транспорті або з сусідкою по сходовій клітці. Просто слідкуйте за тим, щоб це спілкування не приносило шкоди.

· Допоможіть дитині дотримуватися розпорядку дня

Розклад, складений на тиждень вперед, допоможе дитині стати більш організованим і спокійним. Навіжених екстравертів дуже важливо привчати до порядку з раннього дитинства.

Ці рекомендації допоможуть направити енергію дитини-екстраверта в потрібне русло. Частіше цікавтеся починаннями й успіхами вашого малюка, подавайте йому позитивний приклад і спільно шукайте шляхи вирішення виникаючих проблем.

 

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар