Головна Діти Чому діти повинні отримувати 5 порцій фруктів і овочів щодня?

Чому діти повинні отримувати 5 порцій фруктів і овочів щодня?

Як стверджують вчені з Американського національного інституту раку, п’ять порцій фруктів і овочів – це мінімальний обсяг, необхідний дітям щодня. Загальновідомо, що фрукти та овочі містять вітаміни, мінерали та клітковину, які є запорукою нормального самопочуття і здоров’я. Живильні речовини, наявні в цих дарах природи, також необхідні для нормального росту і розвитку дітей.

Фрукти і овочі містять натуральні біологічно активні сполуки, які «працюють» разом з вітамінами, мінералами і клітковиною, щоб сформувати у дитини нормальний імунітет для боротьби як із звичайними хворобами, такими як застуда та ГРВІ, і такими серйозними, як цукровий діабет 2 типу та рак.

У ранньому дитячому віці закладається основа майбутнього способу життя людини, і вибраний алгоритм харчування може або знизити, або підвищити ризик придбання надалі серйозних захворювань. Дієтичні звички впливають на здоров’я дитини як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Деякі овочі та фрукти відрізняються порівняно низькою калорійністю і високим вмістом клітковини, тому постійне їх вживання сприяє підтримці нормальної ваги тіла. Отже, чим більше фруктів і овочів їдять діти, тим менше місця у них залишається для вживання провідної до ожиріння нездорової їжі. Вегетаріанська дієта є одним з кращих способів боротьби з дитячим ожирінням.

Якою ж має бути ця «порція» фруктів і овочів?

Одна порція насправді менша, ніж ви могли б подумати. Ніхто не вимагає від батьків дотримання точних параметрів, і приблизно одна порція повинна відповідати кількості, що вільно поміщається в долоні їдця. Дитяча порція, природно, буде менше, ніж у дорослого.

Як виховати у дитини любов до фруктів і овочів?

Деякі діти не люблять фрукти, а більшість, якщо не всі, ненавидять овочі. Тому важливо є  якомога раніше звернути свою увагу на це і забезпечити корекцію дієти у бік достатку дарів полів і садів. Оскільки діти вчаться, спостерігаючи за дорослими, батьки й самі повинні дотримуватися раціону, багатого фруктами і овочами.

Порада перша: гармонійне поєднання фруктів і овочів різних відтінків робить страву візуально привабливим. Коли страва гарно виглядає на тарілці , дитина обов’язково захоче її скуштувати.

Порада друга: попросіть вашого малюка допомогти вам приготувати їжу з великої кількості овочів і фруктів. Під вашим наглядом дитина не тільки весело проведе час, навчаючись новим навичкам на кухні, але і безпосередньо познайомиться з різними видами фруктів і овочів – їх текстурою, запахом і смаком. У процесі готування він з’ясує, що йому подобається більше, і спробує нове без вмовлянь.

До того ж ваш малюк сповниться гордості за виконану разом з вами роботу і з задоволенням з’їсть те, що він своїми руками допомагав готувати.

Порада третя: заохочуйте вашу дитину самостійно вибирати фрукти (і навіть овочі) щоразу, коли ви приходите разом в продуктовий магазин.

Як зробити, щоб дитина з’їдала п’ять порцій фруктів і овочів щодня?

Коли ваша дитина починає ходити в школу, стає важче контролювати її раціон, так як малюк тепер самостійно може вибирати продукти і страви. Дитина може віддати перевагу не лише тому що подається в шкільній їдальні, а й те, що продається в сусідньому кафетерії або закладі системи фаст-фуду, тому що їдять її друзі.

Тому постарайтеся зробити так, щоб кожний прийом їжі в домашніх умовах задовольняв потребу дитини у фруктах і овочах. Використовуйте рецепти, які включають в себе багато корисних дарів природи в якості інгредієнтів.

Замість продуктових запасів у вигляді чіпсів, печива та іншої нездорової їжі заповніть ваш холодильник фруктами і овочами, свіжими або замороженими, і готовими до вживання овочевими салатами.

Завжди тримайте вазу з фруктами на обідньому столі і на кухонній стільниці.

Заохочуйте бажання вашої дитини перекушувати овочами та фруктами вдома, на прогулянці і в гостях.

Пакет для перекусів або обідня коробка з бутербродами повинна бути заповнена у тому числі і овочами, такими як салат, морква, помідори, огірки. Завжди кладіть фрукти в упаковку з обідом для вашої дитини, наприклад яблуко або банан.

Робіть вдома  на сніданок або додавайте в коробку з обідом вашої дитини фреш (свіжовичавлені фруктові соки), а не ті напої, які продаються в картонних коробках або пляшках. Соки повинні бути зроблені з фруктів, а не складатися мінімум наполовину з води і цукру (цю інформацію можна прочитати на етикетці). Ви також можете змішати молоко з фруктовими соками, зробивши здорові та смачні коктейлі.

Які фрукти і овочі потрібно давати дитині?

Саме різноманітність раціону – ключ до здорового харчування. Надавайте дитині можливість пробувати і вживати різні фрукти і овочі.

Жоден фрукт або овоч не містить всіх поживних речовин необхідних організму для нормального розвитку та функціонування.

Вибирайте ті фрукти та овочі, для яких зараз сезон. Вони коштуватимуть дешевше і міститимуть найбільшу кількість цінних речовин. Наприклад, у травні не має сенсу купувати яблука – віддайте перевагу  першій зелені.

Джерело: Доктор Комаровский

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Залиште коментар